OM OSS

20 år i Norge

Ifor Williams 20 år i Norge

Ifor Williams Norge AS feirer i 2015 at det har gått 20 år siden den første Ifor Williams tilhenger ble importert til Norge

Nils Duenger så sin første Ifor Williams tilhenger på Royal Highland Show i Edinburgh i 1995, og fikk kort tid etter avtale om importen av disse imponerende tilhengerne til Norge. Etter de første årene å ha drevet salg fra gården på Duengerhøgda på Nes i Hedmark, flyttet Nils butikken til Rudshøgda, rett ved avkjøringen til det da gryende industrifeltet.

20 år i Norge

Ifor Williams vokser

I 2008 hadde virksomheten vokst seg stor, og selskapet Ifor Williams Norge AS ble opprettet. Alt salg av Ifor Williams tilhengere ble overført hit.

Våren 2013 la Ifor Williams Norge AS om sin forhandlerstrategi, og har nå en enhetlig forhandlerstruktur, der de beste i bransjen har blitt rekruttert for å forhandle Ifor Williams Tilhengere. Kvaliteten på våre forhandlere er noe av hemmeligheten bak vår suksess. Per august 2015 har Ifor Williams Norge AS 14 forhandlere fra Sortland i nord til Kristiansand i sør.

20 år i Norge

Suksessen fortsetter

Suksessen har ikke uteblitt. Fra å være «attåtnæring» til gården på Nes, har Ifor Williams Norge AS vokst til i 2015 å passere 1000 solgte hengere. Omsetningen ventes å passere 60-65 millioner kroner. Bedriften sysselsetter 8 ansatte, i tillegg til innleide sesongarbeidere på sommeren. Ifor Williams Norge AS er opptatt av å opprettholde sin lokale tilknytning, og generer arbeidsplasser og omsetning til lokale underleverandører og støttefunksjoner.

Våre ansatte

Fredrik Duenger

Lager- og verksmester
Tlf: 958 97 079
Epost: fredrik@iwt.no

Christine Stokke

Delelager/Verksted

Ottar Vollengen

Verksted
623 44 141

Sigurd Duenger

Sigurd Duenger

Drifts- og logistikksjef
Tlf: 971 06 547
Epost: sigurd@iwt.no

Sebastian Lunde

Sebastian Lunde

Delelager
Tlf: 476 50 844
Epost: deler@iwt.no

Truls Gihlemoen

Truls Gihlemoen

Salgs- og markedssjef
Tlf: 913 66 767
Epost: truls@iwt.no

Tom Johansen

Tom Johansen

Verksted
Tlf: 909 26 290

Ronny Enger

Salgsleder

Tlf: 971 42 983
Epost: ronny@iwt.no

Therese Munch-Søegaard

Therese Munch-Søegaard

Salgsleder

Tlf: 909 26 290
Epost: therese@iwt.no

Kim Brandsnes

Markedsleder

Tlf: 909 10 781
Epost: kim@iwt.no